چند راهنمایی پایه و ساده برای خرید لوازم آرایشی | چگونه لوازم آرایشی خوب و ارزان انتخاب کنیم؟ ویژه

خرید لوازم آرایشی یکی از لذت بخش ترین تجربه ها برای خانم هاست که هیچ وقت از آن سیر نمی شوند. اما این خرید در عین لذت بخش بودن به شدت هم دشوار است. لوازم آرایشی بر اساس برندها، ترکیبات و قیمت به طبقه بندی های مختلف تقسیم می شوند و با یک انتخاب نادرست ممکن است دچار ضررهای مالی و پوستی سنگین و جبران ناپذیری شوید. ما به شما چند راهکار ساده و ابتدایی پیشنهاد می کنیم تا با آنها انتخاب درست و به جایی داشته باشید تا از ریسک پذیری مالی خود بکاهید.

 

حساب کتاب لوازم آرایشی را بدانید.

با یک حساب کتاب ساده و چند تناسب و نسبت ساده می توانید هزینه های لوازم آرایشی را حساب کنید و از پرداخت هزینه ی زیاد جلوگیری کنید. یک مثال ساده میزنیم : اگر یک کرم پودر با حجم 150 میلی لیتری قیمت 150 هزار تومانی داشته باشد، قیمت آن از یک کرم پودر با حجم 350 میلی لیتری که قیمت آن 300 هزار تومان است بیشتر است. پس اگرقصد خرید یک وسیله ی آرایشی با عمر زیاد دارید که از کیفیت و برند آن مطمئنید می توانید با در دست داشتن یک ماشین حساب کوچک یک حساب سرانگشتی رو فروشگاه کرده و محصولی را خریداری نمایید که هزینه ی سرشکن شده ی آن بسیار کمتر باشد.

 

لوازم آرایشی ارزان

 

نیازهای خود و پوستتان را بشناسید.

اگر پوست حساس یا چرب یا دارای منافذ بزرگی دارید بهتر است به جای هزینه کردن برای یک کرم پودر گران با پوشانندگی سنگین و بالا، با هزینه ی متوسط یک کرم پودر روزانه یا بی بی کرم یا سی سی کرم خریداری کنید تا پوستتان آسیب بیشتری نبیند. اگر زیاد اهل آرایش نیستید دلیلی دارد یک پالت چند ده رنگ سایه بخرید که عمر کوتاهی دارد؟ بهتر نیست به جای آن چند سایه ی تکی با رنگ های مادر یا رنگ های پرکاربرد مورد علاقه تان بخرید؟ یک قانون در مورد لوازم آرایش وجود دارد : اگر از وسیله ای کمتر از دو بار در هفته استفاده می کنید دلیلی برای پرداخت هزینه برای آن وجود ندارد.

 

از هدایا و اشانتیون های رایگان غافل نشوید.

اشانتیون های رایگان که معمولا در محصولات درمانی و مراقبتی وجود دارند گزینه ی مناسبی برای امتحان کردن کیفیت محصولی که میخواهید بخرید باشد. اگر چیزی مناسب پوست شما نیست یا از آن خوشتان نمی آید چه دلیلی وجود دارد بابت آن پول پرداخت کنید؟

 

در رنگبندی خریدتان تناسب را رعایت کنید.

هر خانومی خوب می داند هر رنگ رژ لب با هر رنگ رژ  گونه و سایه ای متناسب نیست و باید تمامی رنگ های به کار رفته در آرایش باید با هم متناسب باشند. رنگ هایی که خرید می کنید را در نظر داشته باشید و اقلام را متناسب با هم انتخاب کنید تا برای هر رنگ، نیاز به خرید مکمل های دیگر آن نباشد.

 

راهنمای انتخاب درست لوازم آرایشی

 

نظرات بیوتی بلاگرها و نظرات فروشگاه های آنلاین را هم دنبال کنید.

با افزایش آگاهی و کمی مطالعه می توانید با اطمینان و آگاهی بیشتری خرید کنید و از اسراف هزینه و آسیب رسانی به پوست خود جلوگیری کنید. البته فراموش نکنید نظراتی که دنبال می کنید نظرات کسانی باشد که شرایط پوستی شان مشابه شما باشد.

 

همیشه یک عکس از مجموعه لوازم آرایشیتان به همراه داشته باشید.

حتما برایتان پیش آمده که از رنگ رژ لبی خوشتان بیاید و آن را بخرید اما پس از بازگشت به خانه متوجه شوید مشابه یا دقیقا عین همان را در کیف آرایشتان دارید! گاهی ما از چیزی خوشمان می آید به دلیل اینکه برای ما انس و آشنایی خاصی دارد و جذب آن می شویم چون زیاد از آن استفاده می کنیم اما چون در جایی دیگر آن را میبینیم چنان به وجد می آییم که فراموش می کنیم ممکن است از کیفمان از این رنگ موجود باشد و فورا برای خرید آن دست به جیب می شویم.

 

آخرین کسی که برای خرید تصمیم می گیرید خودتان هستید.

درست است که امروزه کارشناسان فروش حرفه ای بسیاری در فروشگاه ها آماده ی ارائه ی خدمت مشاوره ی حرفه ای به شما هستند، اما گاهی برخی فروشنده ها نیز به دلیل عدم آگاهی و تجربه یا به به دلیل نزدیک بودن تاریخ انقضای آن تمایل دارند محصولی را به شما پیشنهاد کنند که می خواهند به فروش برسد یا شما آن را بخرید. با مطالعه و گشت و گذار در دنیای مجازی می توانید به راحتی و رایگان اطلاعات ارزنده و مفیدی در باره ی خرید خود کسب کنید.

 

لوازم آرایشی باکیفیت

 

در نهایت مهم فقط و فقط خود شما و پوستتان هستید!

خرید به صرفه و اقتصادی همیشه توصیه می شود، اما در نهایت قرار نیست ارزان بخریم به هر قیمتی! ارزش سلامتی شما و پوستتان بالاتر از آن است که با مادیات مقایسه شود. لوازم آرایشی چیزیست که در بیشترین و نزدیک ترین تماس با پوستتان است و انتخاب آن از حساسیت بالایی برخوردار است. با کمی بودجه بندی منسجم، می توانید بین توان مالی خود و لوازم آرایشی متناسب با توان شما تناسب برقرار کرد و چیزی خریداری کرد که مناسب شما باشد.

خواندن 429 دفعه
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…