یادگیری آسان و سریع زبان + لیست آموزشگاه های زبان در تبریز

 

یادگیری آسان و سریع زبان  :|:  آموزشگاه های زبان در تبریز

 

اگر بخواهید زبانهای خارجی را سریع یاد بگیرید باید چه کارهایی انجام دهیم؟

برای این کار مراحلی وجود دارد که باید از آن‌ها پیروی کنید و پس وقت گران‌بهای مطالعه‌تان تلف نمی‌شود به همین دلیل انگیزه‌تان در یادگیری و مطالعه از بین نمی‌رود.

 در این مقاله 8 قسمتی روش‌هایی را به شما می‌گوییم که می‌توانید با کمک آن‌ها زبان های خارجی را سریع تر یاد بگیرید.

 

قسمت اول: یک دلیل عالی برای یادگیری زبان پیدا کنید

شاید تعجب کردید که چرا نگفتیم اولین گام یادگیری زبان خارجی نکاتی از قبیل گرامر و واژگان است؟ تعجب ندارد! پیدا کردن انگیزه و دلیل یادگیری سریع زبان خیلی مهم‌تر از این است که چه کلماتی یاد بگیرید یا بهترین روش‌های یادگیری زبان کدام است .

قبل از دانستن چراها و چگونه‌های یادگیری زبان، زبان­آموزی آسان را شروع کنید. هم اینک یک خودکار بردارید یا یک صفحه یادداشت در کامپیوترتان باز کنید و بنویسید چرا می‌خواهید زبان خارجی یاد بگیرید و این زبان را روان صحبت کنید.

دلیلی را صرفا به این خاطر که جالب است، ننویسید. به این فکر کنید که چرا یادگیری زبان خارجی برای شما مهم است. لزومی ندارد که این دلایل را به کسی نشان بدهید. فقط اطمینان حاصل کنید که دلیل­تان آنقدر مهم و بزرگ هست که در تمام طول مسیر یادگیری، انگیزه و اشتیاقتان را نسبت به این کار کم نکند. هر چه مشتاق تر باشید برای یادگیری، حرکت در این مسیر راحت‌تر می‌شود.

در هفت قسمت  باقی‌مانده در این مقاله، هر زمان حس کردید علاقه و اشتیاقتان را از دست دادید، به گام اول برگردید و به خودتان یادآوری کنید چرا یادگیری زبان یک ایده فوق‌العاده است.

 

تعیین هدف در یادگیری زبان

 

قسمت دوم: هدفتان از یادگیری زبان خارجی چیست و چقدر زمان نیاز دارید؟

مثلا در طول 15 سال گذشته، زبان‌های زیادی خوانده‌اید و این مسئله را فهمیده‌اید که وقتی هدف مشخصی در ذهن داشته باشید، سریع‌تر پیشرفت می‌کنید اگر قرار باشد بدون هدف زبانی را بخوانید، خیلی نباید انتظار پیشرفت سریع و موفقیت‌آمیز داشته باشید.

در این قسمت، همان کاغذی که در قسمت اول اهداف­تان را روی آن نوشتید بردارید و دقیق بنویسید می‌خواهید با دانش زبان به کجا برسید و چه وقتی را برای آن در نظر گرفتید. اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالا می‌خواهید زبان های خارجی را سریع یاد بگیرید. در این مورد، هدف شما باید جاه‌طلبانه باشد. حتی اگر برای روان صحبت کردن به زبان‌های خارجی عجله‌ای ندارید، هدف‌تان را واضح و مشخص انتخاب کنید. در ادامه مثال‌هایی از اهداف مناسب و نامناسب را به شما نشان می‌دهیم:

 

اهداف نامناسب

  1. می‌خواهم زبان‌های خارجی را روان صحبت کنم.
  2. می‌خواهم به یک کشور خارجی برای ادامه تحصیل بپردازم.
  3. می‌خواهم با کسی دوست شوم که به زبان‌های خارجی صحبت می‌کند.

 

اهداف مناسب

  1. در مدت 8 ماه، می‌خواهم بتوانم تمام مقالات«نیویورک تایمز» را بخوانم و تمام مطالب آن‌ها را بفهمم.
  2. در مدت 6 ماه، می‌خواهم نمره حداقل 6 آیلتس را کسب کنم و بتوانم برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنم و در دانشگاه «سوانزی» به ادامه تحصیل مشغول شوم.
  3. در مدت 3 ماه، می‌خواهم بتوانم درباره مسائل روزمره مثل ورزش، موزیک، فیلم، سفر و غذا با زبان‌های خارجی صحبت کنم.

 

 

هدف بندی مناسب برای یادگیری زبان

 

به این مسئله دقت کنید که اهداف بد هیچ محدودیت زمانی ندارند. می‌خواهید به هدفتان برسید؟ این مسئله خیلی مهم است. اگر محدودیت زمانی داشته باشید، بعد از آن است که می‌توانید میزان پیشرفت­تان را بررسی کنید و بفهمید لازم است مسیر روتین یادگیری‌تان را عوض کنید یا خیر! همه اهداف مناسب شما یک زمان مشخص دارند.

همچنین در اهداف نامناسب هیچ معیاری برای سنجش موفقیت وجود ندارد. منظورتان از روان حرف زدن چیست؟ برای تحصیل در کدام دانشگاه می‌خواهید اقدام کنید و الزامات زبان های خارجی این دانشگاه دقیقا چه مواردی هستند؟ اگر به دنبال یک دوست یا شریک عاطفی هستید، دقیقا در مورد چه مسائلی می‌خواهید با او حرف بزنید؟

قبل از اینکه به قسمت 3 برویم، هدف دقیقی را روی کاغذ بنویسید که می‌خواهید با یادگیری زبان انگلیسی به آن برسید.

 

قسمت سوم:پیدا کردن منابع آسان تر

اگر می‌خواهید زبان‌های خارجی را سریع یاد بگیرید، این قسمت کلید اصلی است.

اگر هنوز سطح مبتدی یا پیش متوسطه هستید سراغ مقاله‌های نیویورک تایمز نروید. این کار فقط سرکوبتان می‌کند و انگیزه‌تان را می‌کشد و در عوض، منابعی مثلVOA Special English News را انتخاب کنید که اخبار را با سرعتی آهسته و کلماتی واضح بیان می‌کند.

همچنین باید مطمئن باشید منابعی که انتخاب می‌کنید زیادی هم آسان نباشند. اگر سطح زبانتان متوسط است، خواندن کتاب‌های داستان کودکان یا خواندن مطالب ساده  از سایت ویکی‌پدیا ممکن است این احساس را به شما بدهد که سطح زبانتان خیلی خوب است و معنی همه کلمات را می‌فهمید اما باور کنید، با این کار فقط وقت­تان را تلف می‌کنید. آیا واقعا در حال یادگیری زبان هستید یا فقط کلماتی را مرور می‌کنید که معنی آن‌ها را می‌دانید؟

منبعی خوب است که به اندازه کافی ساده باشد تا بتوانید بدون پیدا کردن معنی همه کلمه‌ها، ایده و موضوع متن را بفهمید و همچنین در حدی سخت باشد که گاهی لازم باشد معنی بعضی کلمات را بررسی کنید تا بتوانید جزئیات متن را متوجه شوید.

تا جایی که می‌توانید منابع مختلف را تست کنید. منابعی را که خیلی ساده یا خیلی سخت هستند را انتخاب نکنید و آنها را حذف کنید و از منابعی استفاده کنید که برای سطح شما و هدفتان مناسب است.

مثلا اگر هدف شما صحبت کردن درباره مسائل سیاسی و یا فیلم های روز یک کشور است بهتر است که اخبار و یا فیلم های مرتبط با آن زمان را دنبال کنید. برای کارهای تخصصی مانند شرکت در آزمون های مختلف زبان های خارجی و یا ادامه تحصیل در کشورهای خارجی زبان بهتر است که به صورت آکادمیک آموزش ببینید وبه لیست آموزشگاه های زبان در تبریز مراجعه نمایید تا به شما با توجه به نیاز های­تان آموزش داده شود اما اگر می خواهید در حد نیاز به مکالمات ساده به زبان های دیگر مسلط شوید برنامه هایی نظیر ورد آپ و میت اپس نصب کرده و از آن ها استفاده کنیم و یا اکثر افرادی را که مثل شما در حال یادگیری زبان­های خارجی هستند یا به آن زبان­ها مسلط بوده پیدا کنید و در مورد مسائل مختلف با آنها به صورت روزانه صحبت کنید به دلیل روش های گوناگون برای یادگیری سریع زبان بسیار مهم است که شما هدف­تان از یادگیری زبان چیست اگر هدفتان مشخص نباشد نمی دانید که در چه مدت زمانی می خواهید زبان را یاد بگیرید یا بعد از آن می­خواهید از آن چه استفاده­ای کنید. بنابراین برای اینکه در انتخاب محتواهای مختلف و یا کلاس های آموزشی مختلف در یادگیری زبان به مشکل نخورید هدفتان را مشخص کنید.

 

انتخاب منابع مناسب برای یادگیری زبان

 

قسمت چهارم: تا جایی که میتوانید کلمات جدید را فرا گیرید

 بسیاری از زبان‌آموزان هستند که در پروسه یادگیری زبان سریعاً به سراغ یادگیری قواعد مختلف و گرامر و یا فراگیری لهجه آن زبان می­رود اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که در ابتدا نیاز است که شما به اندازه کافی کلمات و اصطلاحات مرتبط با موضوع مورد نظرتان را یاد بگیرید و قواعد مختلف را در آن راستا تمرین کنید چرا که اگر شما کلمات و اصطلاحات بیشتری را بلد باشید خیلی بیشتربه کارتان می‌آید تا یادگیری لهجه بدون استفاده از آن چرا که اکثر بومیان هر زبان به شنیدن لهجه های مختلف عادت دارند و شما می­توانید منظورتان را برسانید.

 قبل از اینکه مهم باشد که چه لهجه ای دارید یادگیری گرامر نیز در حد تخصصی نیاز نیست چرا که حتی بومیان هر منطقه به طور تخصصی به گرامر زبان خود مسلط نیستند اما به راحتی با دانستن گرامر در حد دستور زبان کافیست تا بتوانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کرده و صحبت کنیم چرا که شما با مقدار کمی از گرامر می‌توانید منظور خود را برسانید اما اگر کلمات و اصطلاحات را به اندازه کافی بلد نباشید نمی توانید از آن گرامری که بلد هستید هم استفاده کنید و صحبت کنید. در مورد لهجه نیز این موضوع مطرح است که شما چیزی که می‌گوید از نحوه بیان آن اهمیت بیشتری دارد شاید برایتان جالب باشد که حتی خیلی از سران کشورهای مختلف نیز زبان آن کشور را با لهجه خارجی صحبت میکند به این دلیل نگران لهجه و گرامر نباشید.

 

آموزش لغات و کلمات جدید

 

قسمت پنجم : از حرف زدن نترسید و تا می توانید حرف بزنید

 هر چقدر هم که شما تمرین کنید بنویسید بخوانید گوش بدید اما تا زمانی که صحبت نکنید نمی‌توانید با چالشهای زبان مقصد هنگام صحبت کردن مواجه بشید.

یکی از بهترین راه ها برای تمرین زبان‌های خارجی در وب سایت های مختلف و یا برنامه‌هایی که در این رابطه وجود دارند. مثلا یک همراه پیدا کنید که بتوانید با آن فرد به زبان مورد نظرتان صحبت کنیم این کار به تبادل زبانی است باعث می‌شود که شما به بهترین شکل ممکن زبان را یاد بگیرید اما اگر بخواهید در آزمون شرکت کنید باید به صورت آکادمیک نیز آموزش ببینیم که نیازمند صرف هزینه می باشد و باید در آموزشگاه های زبان درتبریز ثبت نام کرده و آموزش ببینید.

 اما اصولاً تبادل زبان به این شکل است که هر فرد به دیگری زبان مادری خود را آموزش می دهد و در واقع شما یک چیزی می دهید و آموزشی را دریافت می کنید و این تمرین برای بسیاری از افراد مانند یک بازی می ماند که هر کسی به نوبت به زبان مادری خود صحبت می کند و  جایگزینی برای صحبت کردن به زبان مقصد وجود ندارد.

 بنابراین سریعا دست به کار شوید و شروع به تمرین و صحبت کردن کنید.

 

از صحبت به زبان دلخواه نترسید

 

قسمت ششم: به صورت روزانه زبان را تمرین کنید

از علایم مهم و تمرین روزانه زبان این است که انگیزه شما حفظ می شود و دلیل مهم تر تمرین روزانه زبان این است که وقتی شما یک کار را به طور روزانه انجام می دهید برای شما به شکل عادت در می آید و بدون هیچگونه سختی آن کار را انجام می‌دهید تمرین روزانه زبان باعث می‌شود تا مطالبی که فرا گرفته اید به خوبی در ذهن شما جای گیرد و آن­ها را فراموش نکنید اما اگر در طی هفته یک یا دو روز را به یادگیری زبان اختصاص دهید امکان ندارد که مباحثی را که در روزهای گذشته فراگرفته اید را تا حدی فراموش کرده باشید و نیازمند صرف انرژی بیشتری برای یادگیری زبان باشید.

 یکی از مزیت های فوق العاده یادگیری روزانه زبان این است که اگر شما یک یا دو روز را به خودتان استراحت دهید از برنامه خود عقب نمی مانید و میتوانید بدون خستگی دوباره از نو شروع کنید. یکی از موارد مهم در یادگیری زبان های دیگر این است که شما باید به طور روزانه هر چهار مهارت نوشتن خواندن شنیدن و مکالمه را تمرین کرده تا به اندازه کافی در این چهار مهارت توانایی لازم را به دست آورید اما اگر زمان کافی برای تمرین و تکرار چهار مهارت اصلی ندارید حداقل باید خود را در موقعیت قرار دهید که مکالمه و شنیدن را به طور روزمره تمرین کنید.

 

قسمت هفتم : یادگیری مستمر زبان های خارجی

مطالب را آنلاین مطالعه کنید تماشای تلویزیون به زبان های خارجی و مکالمه به زبان مورد نظرتان، همه می‌توانند به شما کمک کنند از مطالبی که یاد گرفتید در دنیای حقیقی استفاده کنید. اما هر روز زمانی را به یاد گیری زبان اختصاص دهید؛ یعنی از روش های متنوعی همچون فلش کارت و آزمون‌هایی در سطح خودتان می تواند بسیار کاربردی باشد. با این کار‌ها، مطمئن می‌شوید در حال فراگیری مطالب و محتواهای جدید هستید و وقت ارزشمندتان را با دوره مطالبی که بلد هستید هدر نمی‌کنید.

 

یادگیری مستمر و مداوم زبان

 

قسمت هشتم : از شکست خوردن نترسید از آنها درس بگیرید

شکست، بخشی از زندگی ماست ما در زندگی شکست‌های زیادی خواهیم خورد ولی مهم این است که از هر شکست چیزی یاد بگیریم یعنی از هر شکست برای پیشرفت خود استفاده کنید. اشتباهات در واقع راه‌هایی ساده برای تقویت مهارت‌های شما در یادگیری زبان است.

شاید شما هم مثل تمام مردم دنیا از شکست بترسید برای مثال اگر شما یک پزشک باشید و در کار خود اشتباه کنید ممکن است که این اشتباه به قیمت از دست رفتن جان یک یا چند انسان تمام شود که هزینه خیلی زیادی دارد اما در حال حاضر که شما یک زبان آموز به حساب می آیید نباید از اشتباه کردم بهت رسید و باید به قدری صحبت کنید و خودتان را در معرض یادگیری زبان قرار دهید تا به اندازه کافی توانایی لازم در صحبت کردن و شنیدن لهجه زبان مورد نظرتان را فرا گیرید و به این شکل یادگیری آسان زبان برای شما ممکن می شود باید بدانید که با تلاش کردن به هر آنچه که می خواهید می رسید و در مدت زمان کافی با تمرین مداوم در چهار مهارت اصلی یادگیری زبان به توانایی های لازم در فهم کامل زبان های خارجی دست خواهید یافت با توجه به روش هایی که برای یادگیری زبان که در 8 مورد به آن اشاره کردیم که روش هایی برای یادگیری سریع زبان بودند در ادامه به بررسی آموزشگاه زبان در تبریز برای یادگیری آسان زبان می پردازیم همانگونه که می‌دانید آموزش زبان های مختلف در کشور ما با توجه به تعدد آموزشگاه ها در سطح کشور و همینطور آموزشگاه زبان در تبریز متفاوت میباشد و خصوصا از میان زبانهای خارجی تمرکز بیشتر آموزشگاه های زبان درتبریز بر روی آموزش زبان انگلیسی است روش­های مختلف آموزش زبانی که وجود دارد که در سطوح مختلفی دسته بندی می‌شود برخی ها بازدهی بسیار بالایی دارند اما برخی دیگر با توجه به مکانیزم های آن آموزشگاه بازدهی های خوبی ندارند و نظر مثبت کاربران خود را نمی تواند جلب کند به دلیل ضعف زیاد روش های مختلف آموزش زبانهای خارجی و طولانی بودن بیش از حد دوره ها در آموزشگاه های مختلف که عمدتاً به دلایل مالی می باشد و همین طور تعداد زبان آموزانی که در هر کلاس شرکت می‌کنند و به دلیل وابستگی بیش از حد این مدل از روشهای آموزشی به کتاب های مختلفی که در این زمینه ها تعریف شده است یادگیری آسان زبان را مختل می کند و همینطور به دلیل زمان زیاد آن باعث یادگیری سریع زبان نیز نمی شود و طبق موارد گفته شده در نهایت نه تنها یادگیری زبانو زبان آموزی آسان به طور کامل صورت نمی گیرد بلکه زمان کمتری در اختیار دانش آموزان به دلیل روش های کتاب محور بودن کلاس ها وجود دارد لیست آموزشگاه های زبان در تبریز تلاش کردند تا با استفاده از روش های کارآمد و کتب تایید شده و همین طور استفاده از مربیان با تجربه در این حوزه و همینطور ترتیب اثر نظر زبان آموزان در روش های خوددر راستای زبان آموزی آسان بسیار موفق تر عمل کنند و این نقاط ضعف را که به طور عمده در آموزشگاه های متعدد در کل کشور و همچنین آموزشگاههای زبان درتبریز شاهد آن هستیم را به خوبی کاهش دهند در حال حاضر نیز بیشتر کلاس های زبان های خارجی موجود به صورت خصوصی و یا آنلاین برگزار می شود که تمرکز بیشتری روی دانش آموز زبان آموزان و سطح یادگیری آنها می باشد از این طریق شما می‌توانید در هر آموزشگاه زبان تبریز که می خواهید بدون در نظر گرفتن مسافت شرکت کنید و از مزایای آن آموزشگاه ها برای یادگیری زبان مورد نظر خود و یادگیری سریع زبان استفاده کنید لیست آموزشگاه های زبان در تبریز علاوه بر دوره هایی که به طور خاص برای زبان انگلیسی هستند دوره هایی نیز برای یادگیری آسان زبان‌های فرانسه آلمانی ترکی و همینطور دیگر زبان ها نیز دارند که شما با توجه به نیاز خود می توانید از آنها کمال استفاده را داشته باشید همچنین اگر قصد تحصیل در یک کشور دیگر را دارید و یا برای ارتقای شغلی خود به یادگیری زبانهای متفاوت نیاز دارید بهتر است که از امکانات موجود در این آموزشگاه ها استفاده کنید و نه تنها وقت خود را تلف نکرده اید بلکه در یک زمان مشخص از یک آموزش اصولی بهره برده اید بنابراین با توجه به مطالب گفته شده برای یادگیری زبان های خارجی با مراجعه به آموزشگاه های زبان در تبریز چه به صورت حضوری و یا  مجازی از طریق سایت این آموزشگاه ها اقدام‌های لازم رابرای زبان آموزی آسان انجام داده و ثبت نام نمایید و یادگیری زبان را شروع کنید.

برخی از آموزشگاه های برتر زبان در تبریز به شرح زیر می باشند:

زبانکده صدای تبریز

آموزشگاه زبان فروغ دانش در تبریز

آموزشگاه زبان مهرآفاق در تبریز

آموزشگاه زبان آوای کیهان در تبریز

آموزشگاه زبان پژوهش در تبریز

آموزشگاه زبان سرخه در تبریز

 

تهیه و گردآوری : تبریز118

خواندن 201 دفعه
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…