موضوع بندی متفرقه

این موضوع بندی شامل بلاگ های از جنس زیر میشود

موزه مشاغل تبریز کجاست؟

موزه بازار و مشاغل تبریز، اولین موزه تخصصی بازار، یکی از منحصربفردترین موزه‌های کشور می‌باشد که توسط شهرداری منطقه هشت تبریز در مجاورت بازار تاریخی تبریز و در محل یخچال تاریخی صادقیه، احداث شده است. 

این موزه که در 21 اردیبهشت سال 1396 افتتاح گردیده است، شامل تمام اشیاء بکار رفته در مشاغل سنتی و اصناف تبریز است که در سه طبقه مجزا، بخشی از زیبایی‌های فرهنگی، ظرائف هنری و آداب و رسوم تبریز قدیم را در خود گنجانده است.

یک طبقه از این مجموعه با حجره‌های صنوف مختلف به موزه مشاغل تبریز در بازار  قدیم و دو طبقه آن به نمایشگاه تصاویر تاریخی تبریز و نمایشگاه فرش تبریز اختصاص یافته است. سینمای تخصصی موزه از دیگر بخش‌های این موزه جذاب است که امکان آشنایی بازدیدکنندگان با تصاویر و مستندهای خاطره‌انگیز از بازار را فراهم می‌کند. در این موزه ۱۱ غرفه وجود دارد که به معرفی مشاغل تبریز که درحال‌فراموشی هستند، می‌پردازد که از آن جمله می‌توان به آهنگری، عطاری، عکاسی سنتی، نجاری، تلگراف خانه، بقالی و بنکداری، بزازی و پارچه فروشی و دواخانه اشاره کرد. در طبقه منفی دو این مجموعه، سینمای موزه بازار دایر شده است که بازدید کنندگان از این موزه در پایان با حضور در این سالن به تماشای تصاویر و کلیپ‌هایی از اماکن و عناصر بازار تاریخی تبریز خواهند پرداخت.

موزه مشاغل تبریز

 

موزه مشاغل تبریز

 

موزه مشاغل تبریز

 

موزه مشاغل تبریز

خواندن 100 دفعه
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…