اصناف، سنگربانان در جنگ اقتصادی

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اصناف نخستین سنگربانان اقتصاد اجتماعی هستند و زمانی به اقتصاد توسعه یافته می رسیم که از اقتصاد اجتماعی برخوردار باشیم.

حسن یونس سینکی، معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، روز دوشنبه در نخستین اجلاسیه دوره هفتم نمایندگان اتاق اصناف ایران با بیان اینکه شناخت از وضعیت موجود و شرایط زندگی می تواند راهگشای حل مسایل باشد، افزود: در شرایط فعلی وظیفه اصناف، حفظ آرامش است و باید بپذیریم که اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم. مصون سازی افکار عمومی در برابر شایعات از اهمیت بالایی برخوردار است و باید بپذیریم که کسی دلسوزتر از خودمان برایمان نیست.

وی با بیان اینکه وجود ۴۹۰ هزار واحد صنفی تولیدی در کشور سرمایه بسیار بزرگی است، تصریح کرد: دشمن توان تحریم واحدهای تولیدی کوچک را ندارد و در هیچ کجای دنیا نمی‌توانند واحدهای تولیدی کوچک را تحریم کنند .

سینکی اظهار کرد: برای حفظ آرامش در جامعه باید از تجربه شکست تحریم های دوره های قبل و  همچنین تجارب دوران دفاع مقدس بهره بگیریم و در شرایط موجود ، تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم. راهبرد دیگر متقاعدسازی است که باید آن را بپذیریم و بدانیم که استقلال هزینه دارد و باید سختی ها را تحمل و برای آن هزینه کنیم.

وی با بیان اینکه پیام اجتماعی در شرایط فعلی رسیدن به آرامش اجتماعی است، ادامه داد: تبدیل نقدینگی به کالاهای سرمایه ای، فرار سرمایه ها از کشور و افزایش تورم از جمله اهداف دشمن در شرایط کنونی است.

سینکی در خصوص اهمیت تجارت الکترونیک نیز گفت: در سال ۹۶ درآمد حاصل از تجارت الکترونیک ۱۶۵ هزار میلیارد تومان و در سال ۹۵ حدود ۹۵ هزار میلیارد بود که به واقع دو برابر شده است لذا باید برای از بین نرفتن صنوف سنتی به اهمیت تجارت الکترونیک در معاملات پی برد و اصناف را به این سمت سوق داد. وی همچنین تاکید کرد : اصناف باید حرکت به سمت نوین گرایی و نوگرایی را جدی بگیرند چون نوین سازی، سرمایه اصناف است. 

خواندن 90 دفعه
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…