راهنمای انتخاب دکوراسیون برای خانه های کوچک ویژه

 

 

معمولا دکوراسیون کردن خانه های کوچک از سخت ترین چیدمان های منزل به شمار می رود. وقتی ابعاد خانه کوچک باشد جای مانور کمی وجود دارد. به همین دلیل هر سانتی متر از فضای خانه حیاتی و مهم به شمار می آید و باید تا می توانید از فضا بیشترین استفاده را ببرید. با تبریز118 همراه باشید تا راهکارهایی برای چند نکته برای انتخاب دکوراسیون برای خانه کوچک ارائه کنیم. همچنین در صورت تمایل می توانید با مراجعه به لیست دکوراسیون های تبریز از خدمات مشاوره دکوراسیون در تبریز نیز بهره مند شوید.

 

ترفندهای انتخاب دکوراسیون برای خانه های کوچک

 

1.همیشه فضای خانه ی خود را مرتب و منظم نگه دارید.

هر چه خانه مرتب تر و منظم تر و خلوت تر باشد فضا بزرگتر دیده می شود. به جای لوازم دکوری و بی مصرف بیش از حد از وسیله های حیاتی و ساده ی مرتبط با اصول فنگ شویی استفاده کنید و با ایجاد نظم و انسجام در لوازم منزل کاری کنید فضای شما بزرگتر به نظر برسد.

2.از دیوارهای خانه غافل نشوید.

عموما برای دکوراسیون از فضای خانه و کف آن استفاده می شود در صورتی که در صورت نبود جا می توانید از دیوارها برای دکوراسیون خانه های کوچک هم کمک بگیرید. به جای کتابخانه های جاگیر از شلف و قفسه های دیواری کمک بگیرید؛ به جای قفسه ها از طاقچه های چوبی استفاده کنید، به جای میز تلوزیون از دیوار برای جایگیری تلوزیون استفاده نمایید.

لیست دکوراسیون های تبریز

 

 

3.زیرپله ها حکم جای گنج را دارند!

اگر خانه ی شما راه به طبقه ی دیگری هم دارد فضای زیر پله یکی از بهترین نقش ها را در دکوراسیون خانه کوچک دارد. می تواند از کمد ها یا کشوهای مخصوص زیرپله استفاده کنید و لوازم مخصوص انباری یا کفش های خود را در آنها جا بدهید یا حتی با کمی طراحی خلاقانه کتابهای خود را در آن جا بدهید. با قرار دادن یک کاناپه و یک میز نقلی یک فضای دنج و خلوت برای گوشه گیری یا دورهمی کوچک خواهید ساخت که خوراک چیدمان وسایل خانه کوچک است.

3.پرده ها را بالا بکشید!

یکی از کاربردی ترین رازهای دکوراسیون برای خانه های کوچک بالا بودن پرده است. یعنی هر چه پرده به سقف نزدیکتر باشد سقف خانه و دیوارها بلندتر به نظر می رسد. موقع انتخاب پرده به خصوص برای قسمت پذیرایی، این مورد را در نظر بگیرید چرا که این مکان پرتردد هر چه بزرگتر به نظر آید بهتر است.

دکوراسیون در تبریز

4.از لوازم خانگی چندکاره استفاده کنید.

یکی از بهترین راه ها برای چیدمان وسایل خانه کوچک این است که از تخت خواب یا مبلمان باکسی استفاده کنید. همان هایی که فضای خالی برای لوازم شما خواهند داشت و زیرشان کمد یا کشوی پنهانی برای جاسازی وسایل دارند. این نوع وسایل برای دکوراسیون خانه کوچک بسیار هوشمندانه است چرا که نیاز به فضای بیشتر یا کمد بیشتر برای قراردادن آنها نخواهید داشت.

 

 

5.با آیینه فضای خانه را چند برابر کنید.

آیینه و قدرت انعکاس آن مقیاس خانه شما را چند برابر بزرگتر نشان می دهد. این وسیله ی به ظاهر ساده با نورپردازی بالایی که دارد باعث روشنایی و بزرگتر دیده شدن منزل شما خواهد شد. از آیینه های طرح دار و کوچک یا تزئینی استفاده کنید، از یک آیینه ی قدی جلوی درب ورودی بهره ببرید یا حتی یکی از دیوارها را آیینه تراش کنید تا تاثیر آن را در بزرگ نشان دادن خانه ی کوچک و نقلی خود ببینید.

6.فضای کمد را در حداکثر میزان استفاده قرار دهید.

می توانید به جای داشتن یک جاکفشی جاگیر برای تمامی کفش ها، قفسه هایی در طبقه پایین کمد خود تعبیه کنید تا کفش و حتی کیف های خود را آنجا قرار دهید تا بدون بر هم زدن نظم کمد، از خرید . جاگیری یک وسیله دیگر هم جلوگیری کنید. در صورت تمایل می توانید از خدمات مشاوره در حوزه دکوراسیون در تبریز نیز بهره مند شوید.

 

دکوراسیون داخلی در تبریز

 

7.از جادوی رنگ ها استفاده کنید.

هنگام انتخاب دکوراسیون برای خانه های کوچک از رنگ ها و تاثیر جادویی آنها نیز بهره مند شوید و از رنگ های تند نترسید. کوسن های رنگی، روتختی رنگی، رنگ های جذاب گلدان ها، فرش، پرده یا حتی دیوارها را رنگی کنید و هر چه تنوع رنگی شما بالا برود فضای خانه بزرگتر خواهد شد و برعکس هر چه از رنگهای یکنواخت استفاده کنید خانه ی شما کوچکتر به نظر خواهد آمد. دقت داشته باشید که برای دکوراسیون های خانه های کوچک، باید از رنگ های روشن استفاده کنید؛ زیرا رنگ های روشنتر فضا را بزرگتر جلوه می دهد؛ اما مراقب هماهنگی و هارمونی رنگ ها باشید.

دکوراسیون داخلی در تبریز

9.تقارن یادتان نرود.

در چیدمان وسایل خانه کوچک تقارن در چیدمان را فراموش نکنید؛ قرینه سازی یعنی وسایل هم شکل را روبروی هم قرار دهید؛ دو مبل یک اندازه و یک شکل را روبروی هم بگذارید تا هماهنگی را در فضا منعکس کند و خانه شما را بزرگتر نشان دهد.

10.از وسایل با اندازه کوچکتر بهره ببرید.

هنگام خرید وسایل خانه یادتان نرود لوازم مورد نیاز برای دکوراسیون خانه کوچک باید کوچک و نقلی باشد. به جای عسلی های بزرگ و جاگیر از میزهای کوچک برای مبل های خود استفاده کنید و به جای کتابخانه های عظیم از قفسه های دیواری کتاب استفاده کنید.

11.فضای خانه را سرسبز کنید.

استفاده از گل و گیاه نه تنها موجب تصفیه هوای خانه خواهد شد بلکه در دکوراسیون خانه کوچک بیشتر به چشم می آید و به دلیل ایجاد تنوع رنگی و بصری خانه را بزرگتر خواهد کرد.

 

دکوراسیون در تبریز

 

12.دیوارها را سفید کنید.

سفید رنگ کلاسیک و بسیار پرکاربردی است که موجب روشنتر و بزرگتر دیده شدن خانه کوچک شما می شود. در صورت تمایل می توانید از خدمات مشاوره دکوراسیون داخلی در تبریز نیز بهره مند شوید.

13.از نور طبیعی غافل نشوید.

با پرده های شفافی که نور را از خود عبور می دهند می توانید از نور طبیعی برای روشنتر شدن خانه استفاده کرد ه و برای انتخاب دکوراسیون برای خانه کوچک استفاده کنید تا خانه خشما بزرگتر دیده شود.

14.از گوشه و کنارهای خانه استقبال کنید.

بهترین جا برای قراردادن وسیله های کوچک در دکوراسیون خانه کوچک گوشه و کنار خانه هاست. یک جاکفشی کوچک، یک میز یا قفسه ی کتاب، گلدان یا هر وسیله ی کاربردی دیگری را می توانید در گوشه ی خانه جا دهید تا هم چیدمان خانه کوچک شما را منسجم و کاربردی نشان دهد و هم بزرگتر.

15.از رنگهای متضاد استفاده کنید.

با ایجاد خطای دید با استفاده از رنگ های متضاد مثلا تضاد در رنگ های مبل و کوسن، بالش و روتختی، پارکت و فرش می توانید یک خانه 50 متری را تا اندازه 70 متر بزرگتر نشان دهید. برای دکوراسیون خانه کوچک بهتر است از تضاد های تند و تیز و خطای دید به شرط هارمونی با همدیگر استفاده کنید.

16.در فرورفتگی ها و گوشه های خانه برای جاسازی قفسه و طاقچه استفاده کنید.

در چیدمان خانه کوچک به دلیل نبود فضا برای تعبیه کمدهای بیشتر،میتوانید از گوشه ها و فرورفتگی های دیوارها برای بزرگتر نشان دادن طاقچه ها استفاده کنید.

 

دکوراسیون خانه کوچک

 

17.هر چه گردتر بزرگتر!

در انتخاب دکوراسیون برای خانه کوچک بهتر است از دایره ها نیز بهره ببرید. دایره ها به جای لبه های تیز مربع و مستطیل فضای آزاد بیشتری در اختیار شما قرار می دهد، به خصوص در انتخاب میزها. اگر از میزهای گرد خوشتان نمی آید حداقل از میزهای مربعی که در زیرشان کشو و کمد دارند استفاده کنید.

18.سرویس چوب کوچکتر، خانه بزرگتر

هر چه مبل و تخت های سلطنتی انتخاب کنید باعث جاگیری بیشتر و کوچکتر نشان دادن خانه ی شما خواهد شد. به جای آن می توانید از مبلمان مدرن امروزی که جای کمتری می گیرند استفاده کنید تا در چیدمان وسایل خانه کوچک بتوانید از وسیله های بیشتر یا فضای خالی بیشتر بهره ببرید.

 

منبع : لیست دکوراسیون داخلی در تبریز

 

خواندن 206 دفعه
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…