انواع یخچال فریزر صنعتی و فروشگاهی ویژه

 

 

 

با توجه به افزایش مشغله های قرن 21 و کمبود زمان خانواده ها رفته رفته بیشتر از قبل به غذاهای فرآوری شده و غذاهای آماده ی نیمپخته روی می آورند؛ از همین رو تقاضای این نوع مواد غذایی رفته رفته بیشتر می شود و در نتیجه فروشگاه ها برای تامین این نیازها ناچار به تامین حجم انبوه غذاهای سریع و نیمه آماده هستند. خرید و عرضه انبوه این غذاها که نسبت به مواد غذایی خام عمر کمتری دارند نیاز به یخچال و فریزر دارند تا قبل از رسیدن به خانه ی مصرف کننده منقضی نشوند. یخچال های فروشگاهی و یخچال فریزرهای صنعتی تفاوت هایی با نسخه ی خانگی خود دارند. با تبریز 118 همراه باشید تا برخی از تفاوت های آنها را بررسی کنیم؛ همچنین می توانید برای خرید یخچال فریزر صنعتی الکترواستیل در تبریز به نمایندگی یخچال فریزر صنعتی در تبریز زنوزیان مراجعه فرمایید.

انواع یخچال فریزر صنعتی

انواع یخچال فریزر صنعتی با توجه به نوع کاربرد و طراحی بدنه و همچنین نوع و طراحی فروشگاه انواع مختلفی دارند و خریداران باید با توجه به نوع فروشگاه خود و چینش ملزومات، یخچال فریزر صنعتی مناسب خود را انتخاب نمایند.

انواع یخچال فریزر فروشگاهی را می توان این گونه دسته بندی کرد: یخچال شیشه خم، یخچال ایستاده رو باز، فریزر خوابیده، فریزر ایستاده، یخچال ویترینی، یخچال پرده هوا.

همچنین در یک دسته بندی کلی انواع یخچال فریزر صنعتی به دو دسته درب دار و بدون درب تقسیم می شوند. به علاوه در یک دسته بندی دیگر دارای دو نوع موتور سرخود و موتور مرکزی هستند. یخچال فریزرهای صنعتی بدون درب موجب راحتی مشتریان و دسترسی بهتر به محصولات می شود. اما برخی از فروشگاه ها یخچال فریزرهای مخصوص خود را دارند؛ از جمله فروشگاه های لبنیات و پروتئین که یخچال فریزرهای صنعتی مختص خود را دارند. برای اطلاعات بیشتر می توانید از نمایندگی یخچال فریزر صنعتی الکترواستیل در تبریز کمک بگیرید.

 

یخچال فریزر ایستاده فروشگاهی

 

یخچال های ایستاده

یخچال فریزرهای ایستاده برای فروشگاه ها و هایپرمارکت ها محبوبیت بسیاری دارد و در دو نوع درب دار و بدون درب آماده خرید هستند. این نوع یخچال ها به دلیل راحتی دسترسی و در معرض مشاهده بودن محصولات بیشتر استفاده می شوند.

 

یخچال فریزر ویترینی

 

یخچال های ویترینی

یخچال های ویترینی چندان امکان برودت و گرما ندارند و همانطور که از نامشان پیداست بیشتر به عنوان ویترین استفاده می شوند و به دو دسته کانتر گرم و کانتر سرد تقسیم می شوند؛ کانتر گرم برای غذاهای طبخ شده و آماده سرو مناسب است و کانتر سرد برای محصولاتی چون کیک و شیرینی، لبنیات، پنیر و ... طراحی شده است.

فریزر ایستاده

فریزر ایستاده در انواع تک درب، دو درب و سه درب موجود است و به دلیل نیاز به عرض کم برای فروشگاه های کوچک انتخاب مناسبی محسوب می شود. این نوع فریزرها برای نوشیدنی بسیار مناسبند.

 

فریزر صندوقی

 

فریزرهای صندوقی

فریزرهای صندوقی همان فریزرهای معروفی هستند که برای نگهداری بستنی استفاده می شوند و جدیدا نوع ویترینی آن نیز با عرض بسیار برای فروشگاه های با مساحت بیشتر طراحی شده است.

 

یخچال شیشه خم

 

یخچال شیشه خم

یخچال های شیشه خم معمولا سایز بزرگی دارند و برای محصولاتی چون شیرینی مناسب هستند

 

یخچال پرده هوا

 

یخچال پرده هوا

این نوع یخچال که جدید ترین نوع یخچال فریزر صنعتی می باشد دارای بیشترین قیمت بوده و محبوبیت بالایی به دلیل نداشتن درب و رو باز بودن دارد.

همچنین یخچال فریزر فروشگاهی با توجه به کاربرد آن نیز متفاوت است؛ مثلا کمپرسور برخی از این یخچال فریزر ها پایین کابین دستگاه تعبیه شده اند؛ برخی دیگر بالای یخچال تعبیه می شوند تا سریعتر فضای یخچال فریزر صنعتی را خنک کرده و عمر محصولات درون خود را افزایش دهند. از نظر هزینه یخچال فریزر فروشگاهی کمپرسور بالا قوی تر و دارای طول عمر بیشتر بوده و در نتیجه هزینه بالاتری نیز دارند.

در انتخاب یخچال فریزر فروشگاهی اندازه اهمیت فراوانی دارد که با تجه به فروشگاه، ظرفیت و مقدار و نوع محصولاتی که باید در آن نگهداری کنیم اندازه آن نیز تغییر می کند.

همچنین باید هنگام خرید یخچال و فریزر باید راحتی مشتری را نیز مد نظر داشت تا با ایجاد یک تجربه لذت بخش خرید، مشتری به سادگی قادر به دسترسی به محصول مورد نظر خود شود. با توجه به این مسئله یخچال های یک طرفه و دو طرفه ی جزیره ای در ابعاد مختلف تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند.

از امکانات بیشتر یخچال فریزرهای فروشگاهی می توان به قابلیت جابجایی طبقات، چرخ دار بودن آنها، داشتن لامپ ال ای دی نیز اشاره کرد.

همانطور که می دانید یخچال فریزرهای صنعتی نسبت به نسخه خانگی خود مصرف برق بیشتری دارند در نتیجه در انتخاب یخچال فریزر با میزان مصرف انرژی پایین به کاهش هزینه های فروشگاه خود و حفظ سرمایه ملی کشور کمک کنید.

خواندن 228 دفعه
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…